Obsah f├│ra Sp├ínok v hamake Ochrana proti nepriazni po─Źasia Aku celtu

Aku celtu

Celty, plachty, návleky na hamaku a spol.

Posla┼ą ┼átv 21. Sep 2017 15:17:53

Pr├şspevky: 8
Zdrav├şm v├ís, m├ím hamaku dd drontline (nie XL) a potrebujem k nej k├║pi┼ą celtu meriam skoro 2m tak otazka znie bude mi dostato─Źn├í celta 3x3? Pr├şpadne superlight 3x2.9m ? Popr├şpade nemus├ş to by┼ą v├┤bec DD ale nejak├í in├í zna─Źka, nepohybujem sa v t├Żchto veciach tak neviem materi├íl zna─Źka v├íha ve─żkos┼ą... P├┤vodne som chcel k├║pi┼ą z Ali 3x3m ale som si to rozmyslel lebo je to macka vo vreci vdaka

Posla┼ą ┼átv 21. Sep 2017 17:55:56

Pr├şspevky: 104

sevas,

zacnem teda od konca s ma─Źkou Ali, nemusi to byt vobec zly napad pokial sa zmestis do limitu do 21 eur (co tam cinania napisu aj ked je to viac ..a budes mat stastie, moze ti to dojst rovno domov takze sa vyhnes colnici) + doprava podporovana cinou = zvycajne zdarma.
napriklad takato s rozmermi 3x3m 550g, 4x3m 750g, 5x3m 930g
https://goo.gl/TktYBK

zaujimavou firmou co vyraba celty z CZ je Jurek
https://www.jurek.biz/jurek/Plachty-nad-hamaky-c26_141_2.htm

z DD Ultralight serie urcite tiez nespravis chybu a kvalita tam je adekvatna.

rozmery 3x3 je pre DD frontline uplne dostatocny.
Dalsia vec je ze na tvoju 2m vysku by si casom potreboval dlhsi hamak,
potom sa dostanes k faktu ze potrebujes celtu dlzky okolo tych 4 metrov, pri 4,5 uz mozes mat problem so zavesenim hamaku (kvoli uhlu kotviacich lan).
cize ak si vyberies nieco od cinnanov alebo jureka okolo tej dlzky 4m budes pripraveny aj na dlhsi hamak i ked teraz sa ti to bude trosku tazsie vesat.

tieto celty su "akoze univerzalne" inak potom k hamaku cez leto staci "rainfly" cca 1,9x3,5 celta len kvoli bordelu zo stromov a obcasnemu dazdu (do predpovede vyraznych dazdov aj v lete radsej velka klasika ak je to dazd + vietor kazdopadne)
rainfly sa kotvi diagonalne aj obdlznikova, alebo storm mode sa trochu posuva kvoli vacsiemu prekrytiu.
Obrázok

a potom na zimu je ideal celta s vystrihnutymi ušami ktora sa da zavriet, (da sa zavriet aj klasicky obdlznik len treba mat nasite putka v danych miestach a cast by zostala na zemi.)

Obrázok

snad to trochu pomohlo ;-)

Posla┼ą ┼átv 21. Sep 2017 18:30:59

V─Ćaka za odpove─Ć, keby m├ím k├║pi┼ą tu z Ali to rovno m├┤┼żem vzia┼ą od jurek a budem mat istotu (cena trochu vy┼í┼íia) od jureka m├ím aj pon─Źo a som spokojn├Ż zatia─ż.

Nech├ípem pre─Źo by som mal potrebova┼ą dlh┼íiu hamaku? V tejto som s├şce e┼íte nespal ale u┼ż som ju v lese mal a le┼ż├ş sa mi tam dobre, spravil som si popruhy + 2 kr├║┼żky na ka┼żdej strane
Vdaka

Posla┼ą ┼átv 21. Sep 2017 22:26:01

Pr├şspevky: 104

na zaciatok je to fajn, vyskusas uvidis, je to urcite lepsie ako spat na zemi

Frontline je zvlastna vec neda sa tam vlastne ani dat normalny ridgeline len to napnut..
urcite zatial ti postaci, to uz su take moje "snobske" nazory ze ako to ma vypadat.. pri uplne idealnom rieseni, kedy ta by ta nemalo skoro nic tahat.

tak ci onak aj pri frontline budes urcite menej dolamany ako zo spania na karimatke takze pohoda.
na zase sme mimo temu ;-)

Posla┼ą Pia 22. Sep 2017 7:00:39

Pr├şspevky: 103
Ak merias skoro 2m, tak DD hamak ozaj nieje to najlepsie co si mohol urobit. Je rozdiel si tam chvilu povalovat, alebo v tom spat pohodlne celul noc. Ale ved vyskusas, mozno prekvapis.

Celtu som nedavno kupoval jednu 3x3 od aliho
https://www.aliexpress.com/item/Portabl ... 0.0.fAWMjn

Uplne macka vo vreci to nieje, celta je funkcna, je to trochu tazsi material, ale podla mna v pohode. 18eur a postovne zdarma. Nema to konkurenciu. Maju tam volakde aj 4*3 verzie.

Posla┼ą Pia 22. Sep 2017 7:39:54

Ste ma teda moc nepote┼íili ┼że sa hamak nieje pre m┼ła vhodn├í :( no sn├í─Ć ─Źas uk├í┼że.
K tej celte : t├í z aliho je zauj├şmav├í , ur─Źite budem nad ┼łou uva┼żova┼ą

Posla┼ą Pia 22. Sep 2017 7:41:42

Pr├şspevky: 103
Aby sme sa rozumeli, hamak vhodny je, ale cim dlhsi clovek, tym dlhsi hamak by mal byt.

DD su pre male cinske deti, 270cm je pre 2m cloveka podla mna malo. Odkial si?

Posla┼ą Sob 23. Sep 2017 4:06:16

Neviem na ─Źo ti to je ale som z obce Rado┼íina

Sp├Ą┼ą na Ochrana proti nepriazni po─Źasia