Obsah fóra Spánok v hamake Urob si sám Whoopie Slings

Whoopie Slings

Priestor pre kutilov a dom├ícich majstrov - ┼íikovn├ę ruky v akcii.

Posla┼ą ┼átv 12. J├║n 2014 17:56:50

Pr├şspevky: 140

Z Amsteelu priemeru 2,5mm som spravil Whoopie Slings. Podobn├Żm postupom ako na tomto videu. Ak si to budete vyr├íba┼ą, tak do posuvnej slu─Źky prevle─Źte kor├ílku. Inak sa m├┤┼że sta┼ą, ┼że stiahnete slu─Źku na minimum a u┼ż sa nebude da┼ą povoli┼ą. Potom by sa museli cel├ę slu─Źky rozplies┼ą.

Pr├şlohy
IMG_3693.JPG
Prav├í slu─Źka je pevn├í a je zapleten├í 10cm dovn├║tra. ─Żav├í slu─Źka je posuvn├í tak, ┼że jej d─║┼ża je v┼żdy polovi─Źn├í vz─żadom na vo─żn├Ż odst├ívaj├║ci koniec. Ja som v┼íak spravil krat┼íiu testovaciu vzorku. Trenie nast├íva vo vn├║tornom prievlaku, ktor├Ż som spravil dlh├Ż 20cm.

graf-whoopie-slings.png
Vzorku som upol do stroja ktor├Ż zaznamen├íva za┼ąa┼żenie po─Źas na┼ąahovania. Lano vydr┼żalo maxim├ílne za┼ąa┼żenie 578kg.

IMG_3694.JPG
Lano sa roztrhlo medzi slu─Źkami a slu─Źky sa nevyvliekli. To maxim├ílne za┼ąa┼żenie je medzn├í hodnota, sila potrebn├í na roztrhnutie, ale k─żudne by Whoopie Slings zniesli za┼ąa┼żenie tak do 200kg.

Posla┼ą Ned 15. J├║n 2014 12:07:43

Pr├şspevky: 100

Super, v─Ćaka za tip a testovanie [respekt] Kde si na to zohnal stroj? Inak, ke─Ć sa roztrhlo a┼ż pri za┼ąa┼żen├ş 578 kg, pre─Źo mysl├ş┼í, ┼że znesie za┼ąa┼żenie iba do 200 kg?
Aby ─Źlovek dobre videl, nesta─Ź├ş otvori┼ą o─Źi. Predov┼íetk├Żm treba otvori┼ą srdce! G. R├ębuffat

Posla┼ą Ned 15. J├║n 2014 19:21:37

M├ím pr├şstup k stroju, ktor├Ż sa naz├Żva trha─Źka. Prim├írne sl├║┼żi pr├íve na zis┼ąovanie pevnosti v ┼ąahu. Daj├║ sa na ┼łom trha┼ą plechy, plasty, lan├í a karab├şny.

Pevnos┼ą v ┼ąahu je maxim├ílna sila potrebn├í na poru┼íenie materi├ílu. Sl├║┼żi na porovnanie r├┤znych materi├ílov medzi sebou.

Odpor├║─Źan├ę za┼ąa┼żenie je v┼żdy ove─ża men┼íie ako maxim├ílna sila. Je to za┼ąa┼żenie, pri ktorom sa materi├íl ur─Źite neporu┼í├ş a e┼íte je tam dostato─Źn├í rezerva.

Obrázok

Posla┼ą Pon 16. J├║n 2014 22:31:20

Rozumiem. Na z├íklade sk├║senost├ş s trha─Źkou - ke─Ć m├í hamaka ud├ívan├║ nosnos┼ą 125 kg, ko─żko mysl├ş┼í, ┼że v pohode udr┼ż├ş? Ak by sme na to i┼íli porovnan├şm 200 odpor├║─Źan├Żch kg a 578 re├ílnych, mal by by┼ą predpoklad, ┼że s 200 kg by si vedela poradi┼ą, nie?
Aby ─Źlovek dobre videl, nesta─Ź├ş otvori┼ą o─Źi. Predov┼íetk├Żm treba otvori┼ą srdce! G. R├ębuffat

Posla┼ą Pon 16. J├║n 2014 22:46:40

Hamaka ur─Źite kr├ítkodobo unesie viac, ako je doporu─Źen├ę za┼ąa┼żenie, preto┼że je tam ur─Źit├í rezerva. No ale za┼ąa┼żovanie materi├ílu nad doporu─Źen├║ hodnotu, vedie k jeho r├Żchlej┼íiemu opotrebeniu. Napr. ak nadmerne za┼ąa┼żuje┼í batoh, tak sa ti zachvi─żu dotrh├í.

Obrázok

Posla┼ą Pon 16. J├║n 2014 22:54:11

Teda za┼ąa┼żenie 150 kg dlhodobej┼íie by mohlo by┼ą OK bez toho, aby sa ve─żmi nam├íhal materi├íl? (Sna┼ż├şm sa zisti┼ą, ─Źi superlight bez ujmy unesie dvoch dospel├Żch ─żud├ş tak ako camping)

Posla┼ą Pon 16. J├║n 2014 23:00:28

No nie je to a┼ż tak nad limit. Tak┼że by to malo by┼ą v pohode.

Sp├Ą┼ą na Urob si s├ím