Obsah f├│ra V├Żrobcovia ham├ík a pr├şslu┼íenstva DD hammocks Recenzia DD Frontline

Recenzia DD Frontline

Posla┼ą Ned 26. Jan 2014 20:55:02
sally Obr├ízok u┼ż├şvate─ża
Administrátor

Pr├şspevky: 118

Zaujal ma model Frontline od britsk├ęho v├Żrobcu DD hammocks. T├íto firma je vo svete ham├ík dobre zn├íma, m├í dlh├║ trad├şciu a jej v├Żrobky s├║ povestn├ę svojou spo─żahlivos┼ąou (m├┤j Camping mi dobre sl├║┼żi bez straty kvetinky u┼ż vy┼íe 6 rokov).

Predstavenie
Po vybalen├ş hamaky z prepravn├ęho obalu si ako prv├║ vec v┼íimnem trocha hrub┼í├ş materi├íl hamaky. To m├í za n├ísledok vy┼í┼íiu hmotnos┼ą (1.05 kg), no d├íva to tu┼íi┼ą st├ívku na istotu, kedy sa v├Żrobca zameral na maxim├ílnu odolnos┼ą a trv├ícnos┼ą. Rozmery s├║ 2.7 x 1.4 m v naj┼íir┼íom mieste. Samotn├í hamaka je dvojvrstvov├í s integrovanou moskyti├ęrou. S├║─Źas┼ąou balenia s├║ i dve pru┼żn├ę ┼ín├║ry na jej uchytenie a s├║prava skladac├şch ty─Źiek sl├║┼żiacich ako rozpory moskyti├ęry. Samozrejmos┼ąou je i 2x5 m lana pre ukotvenie hamaky na pri─żahl├ę stromy alebo in├ę miesta.

Sk├║senosti z praxe

Ke─Ć SHMU Aladin hl├ísil pekn├ę po─Źasie a z├íles├ícky port├íl zorganizoval gul├í┼íp├írty, nemohol som sa jej nez├║─Źastni┼ą. Bola to ide├ílna pr├şle┼żitos┼ą pre testovanie - skupina nad┼íen├Żch bushcrafterov, stavanie pentadeckra, pr├şjemn├Ż no─Źn├Ż sp├ínok i promo fotenie pri Dunaji.

V Anglicku jazdia doubledeckre, my m├íme poschod├ş p├Ą┼ą:

pentadecker.jpg
pentadecker.jpg (592.85 KiB) Zobrazen├ę 6883 kr├ít

V├Żrobca ud├íva nosnos┼ą hamaky 150 kg, no m├┤┼żem poveda┼ą, ┼że si do nej bez ob├ív m├┤┼żu ─żahn├║┼ą dve dospel├ę osoby. Vo vn├║tri s├║ na┼íit├ę 4 vreck├í na such├Ż zips, do ktor├Żch sa zmest├ş mob. telef├│n, vreckovky alebo in├ę veci, ktor├ę je potrebn├ę ma┼ą po ruke. Moskyti├ęra je ─Źiernej farby, ─Źo zlep┼íuje jej prieh─żadnos┼ą.

mosky.jpg
mosky.jpg (614.72 KiB) Zobrazen├ę 6883 kr├ít

Up├şna sa pomocou pru┼żn├ęho lanka, ktor├ę sa prevle─Źie cez ├║chyty a ukotv├ş sa na ridge line. Ke─Ć┼że sa k hamake dod├ívaj├║ 2 pru┼żn├ę lank├í, je mo┼żn├ę druh├ę z nich pou┼żi┼ą ako pomocn├║ ┼ín├║ru, ─Źo v┼íak ve─żmi neodpor├║─Źam (ridge line m├í by┼ą pevn├í aby uniesla hmotnos┼ą predmetov na ┼łu zavesen├Żch bez priehybu). Do tunelov v moskyti├ęre sa vs├║vaj├║ skladacie ty─Źky, ktor├ę pom├íhaj├║ dr┼ża┼ą moskyti├ęre tvar a zv├Ą─Ź┼íuj├║ ┼żivotn├Ż priestor v hamake.

uchyt.jpg
uchyt.jpg (307.88 KiB) Zobrazen├ę 6883 kr├ít

Moskyti├ęra sa d├í na oboch stran├ích hamaky odzipsova┼ą a vyrolova┼ą nahor k ty─Źk├ím, pr├şpadne je mo┼żn├ę zavesi┼ą hamaku moskyti├ęrou nadol a priestor medzi nimi v zime vyplni┼ą ─żubovo─żnou izol├íciou (napr. such├í tr├íva, deka...). Ako u┼ż bolo povedan├ę, v├Żrobca pou┼żil na t├║to hamaku pevnej┼í├ş materi├íl. Jednak je teraz hamaka e┼íte odolnej┼íia, no taktie┼ż lep┼íie odol├íva vetru.Ocenil som to najm├Ą ke─Ć sa v noci trochu rozf├║kalo. Na uzavretie dvoch vrstiev je pu┼żit├Ż such├Ż zips. Po obvode hamaky s├║ na┼íit├ę o─Źk├í, na ktor├ę je mo┼żn├ę priviaza┼ą drobn├ę veci, ktor├ę nechceme necha┼ą cez noc na zemi (napr. top├ínky). S├║─Źasne sl├║┼żia ako kotviace body, pokia─ż pou┼żijeme hamaku na zemi ako pr├şstre┼íok proti slnku.

Ako sa skon─Źila gul├í┼í p├írty a pomaly kon─Źil v├şkend, overil som si, ┼że hamaku je mo┼żn├ę napn├║┼ą i na netradi─Źn├Żch miestach. Te─Ź├║ca rieka, pokoj, kr├ísavica na Dunaji. Najprv boli trocha obavy z nastupovania:

nastup.jpg
nastup.jpg (415.69 KiB) Zobrazen├ę 6883 kr├ít

No potom u┼ż len jemn├ę hojdanie, pokoj, rieka a ja...

pokoj.jpg
pokoj.jpg (462.02 KiB) Zobrazen├ę 6883 kr├ít

Záver

Som r├íd, ┼że som mohol vysk├║┼ía┼ą DD Frontline v praxi. Prekvapila ma svojimi premyslen├Żmi detailami, komfortom a v┼íestrannos┼ąou. Skvele posl├║┼żila ako hojdacie kreslo po─Źas d┼ła i ako poste─ż v noci. Sta─Ź├ş ju da┼ą do batoha a ─Źlovek m├í zrazu kopu mo┼żnost├ş "kde si to zavesi┼ą."
Mami, a┼ż vyrastiem, budem bushcrafter. Syn─Źek, oboje sa ned├í trapper

Posla┼ą Pon 16. J├║n 2014 11:01:06

Pr├şspevky: 21
Pekn├Ż de┼ł v┼íetk├Żm! Tak dal som na recenziu a odpor├║─Źanie a zak├║pil som si DD Frontline. V┼íetko ok a┼ż na jednu vec a to asi z├ísadn├║. Zips. Zasek├íva sa. Dos┼ą nepr├şjemn├ę ak to zist├şte akur├ít ve─Źer ke─Ć si idete ─żahn├║┼ą v roji kom├írov a hamaku nie a nie zazipsova┼ą. Silou to samozrejme ne┼ílo, v tom pr├şpade sa zips zasekol e┼íte viac. No tak┼że neviem ─Źi reklamova┼ą alebo je to norm├ílne a zips treba nejako zabehn├║┼ą alebo namaza┼ą? Preto┼że za t├║ cenu mal by┼ą zips spo─żahliv├Ż. ─Äakujem za rady.
Ke─Ć pohneme jednou jedinou vecou v pr├şrode, zist├şme, ┼że je prepojen├í s cel├Żm zvy┼íkom sveta.

Posla┼ą Pon 16. J├║n 2014 11:07:47

Pr├şspevky: 140

Mo┼żno si mal pr├şli┼í vy┼íponovan├║ moskyti├ęru. Vy┼íponovanie e┼íte viac narastie, ak si do hamaky ─żahne┼í. Za┼ąa┼żuj├║ca sila potom p├┤sob├ş proti zatv├íraniu zipsu. Vysk├║┼íaj zips na nezavesenej hamake.

Posla┼ą Pon 16. J├║n 2014 12:27:20

Pr├şspevky: 46
Presne ako hovor├ş Macmatej, sk├║s zip v nenapnutej hamake. Mal som podobn├Ż "probl├ęm" ako ty, no sta─Źilo povoli┼ą moskyti├ęru. Teraz ju nap├şnam tak, aby ke─Ć za┼ąa┼ż├şm hamaku (vtedy klesne) bolo vo vn├║tri miesta tak akur├ít. U┼ż som videl, ako sa jedn├ęmu chalanovi, po tom, ─Źo si ─żahol do hamaky, moskyti├ęra norm├ílne odtrhla - mal ju pr├şli┼í vy┼íponovan├║.

Posla┼ą Pon 16. J├║n 2014 15:15:08

Ve─żk├í v─Ćaka! Zips je ok. blush Tak mo┼żem by┼ą r├íd ,┼że som si ju neroztrhol. Priklad├ím fotku z miesta ─Źinu. Ak m├íte nejak├ę rady, na ─Źo som e┼íte zabudol ke─Ć sa na foto pozriete, popr├şpade nejak├ę chyby... ─Äakujem!
Pr├şlohy
ddf.jpg
Ke─Ć pohneme jednou jedinou vecou v pr├şrode, zist├şme, ┼że je prepojen├í s cel├Żm zvy┼íkom sveta.

Posla┼ą Pon 16. J├║n 2014 15:23:14

Pr├şspevky: 29
tlap Martin, vitaj medzi nás stromovisiacich sleep

Ke─Ć via┼że┼í hamaku napriamo k stromom (bez karab├şn, kr├║┼żkov...), tak lan├í p├írkr├ít omotaj okolo kme┼ła, zavia┼ż na ma┼íli─Źku a jej slu─Źky e┼íte raz zavia┼ż. U┼ż sa mi stalo, ┼że som t├║ ma┼íli─Źku uvazala bez tej poistky a skon─Źila som medzi listami blush Taktie┼ż mal├í rada: v kopci sa sna┼ż nastupova┼ą zdola. A nezabudni, hamaka je o pohode [ok] S├ím pr├şde┼í na to, ─Źo ti najlep┼íie sed├ş, ako najlep┼íie viaza┼ą a tak...
Hamake zdar!

Posla┼ą Pon 16. J├║n 2014 18:05:45

─Äakujem T├íni─Źka! No k t├Żm ma┼íli─Źk├ím... R├íno pred odchodom na dlh├║ cyklot├║ru som si e┼íte pre istotu pozrel nar├Żchlo na youtube ten superjednoduch├Ż uzol na uv├Ązovanie hamaky o strom, samozrejme ve─Źer po dvoch ne├║spe┼ín├Żch pokusoch som to pre istotu rad┼íej dokonale zauzloval. R├íno pri rozv├Ązovan├ş megauzlov som si povedal , ┼że tak├í dvoj├şt├í ma┼íli─Źka by bol lep┼í├ş n├ípad.

Posla┼ą Pon 16. J├║n 2014 18:48:00
sally Obr├ízok u┼ż├şvate─ża
Administrátor

Pr├şspevky: 118

Martin, oh─żadom pripevnenia hamaky si pozri t├║to ─Źas┼ą f├│ra: http://hamaka.sk/viewforum.php?f=1
Pokia─ż ti nie─Źo nebude jasn├ę, nie─Źo ┼ąa zauj├şma a nena┼íiel si o tom t├ęmu...k─żudne sa p├Żtaj, zakladaj t├ęmy...a isto ti niekto porad├ş ;)
Mami, a┼ż vyrastiem, budem bushcrafter. Syn─Źek, oboje sa ned├í trapper

Posla┼ą Pon 03. Nov 2014 10:14:39

Pr├şspevky: 109

tiez sa pridavam k spokojnym vlastnikom tejto "hammaky"
za vyhody pokladam kvalitne spracovanie(niektore kriticke oblasti su napriklad podsite popruhmi), kvalitu materialov( prvotriedna latka), dobre riesenie moskity - otvorenie na obe strany.
faktom je hmotnost radovo na urovni 1 kg (podla pouziteho kotvenia sa moze roznit) co je pre mna aj jedinou nevyhodou ze sa neda rozclenit na moskitu a dve latkove casti. Vyrobca, ako sa zda, vsadil na trvacnost a jednoduchost riesenia.

Sp├Ą┼ą na DD hammocks