Obsah fóra Výrobcovia hamák a príslušenstva DD hammocks Super ľahká séria

Super ľahká séria

Poslať Štv 01. Máj 2014 17:49:30

DD sa pochlapili, chystajú super ľahkú sériu. Na stránke už majú aj fotky. To som zvedavá... Neviete, koľko vrstiev má hamaka z tejto rady?Obrázok Obrázok
Nejak som sa k tomu nedopátrala a z fotky tiež nie som moc múdra.

Čo z tej rady najviac zaujalo Vás?
Aby človek dobre videl, nestačí otvoriť oči. Predovšetkým treba otvoriť srdce! G. Rébuffat

Poslať Ned 04. Máj 2014 0:21:13

Videl som nejaké fotky proti svetlu a človek cez to presvital. Dúfam, že to nebude až príliš tenké.

Poslať Sob 10. Máj 2014 13:43:05

Je jednovrstvova. Tenka, ale javi sa byt pevna :)
Aby človek dobre videl, nestačí otvoriť oči. Predovšetkým treba otvoriť srdce! G. Rébuffat

Poslať Štv 15. Máj 2014 20:20:11

Poslať Pia 16. Máj 2014 10:29:40

Poslať Ned 01. Jún 2014 14:04:14

Lu_si, ak ti správne rozumiem, tak ty už DD Superlight máš. Mohla by si, prosím, napísať pár riadkov z praxe? Ako sa správa materiál, ako funguje jej závesný systém, ako sa ti celkovo osvedčila a tak...

Poslať Ned 15. Jún 2014 15:08:59

Celkovo sa zatiaľ osvedčila veľmi dobre. Závesný systém je omnoho komfortnejší než viazanie uzlov, vyšponovať sa dá tiež neporovnateľne jednoduchšie. Materiál je ľahunký, no aj keď je pevný, ešte stále do nej nastupujem opatrne, nech ju ničím nepoškodím (neopodstatnené, je to skôr mentálny blok "pre istotu" blush ) Keby sa niekde náhodou aj dieročka zadarila, má rip-stop úpravu, takže by z nej nemala byť žiadna veľká galiba.

Minule som ju testovala zavesenú ako hojdačku a bolo to super. Dalo sa v nej:
-hojdať ako na klasickej hojdačke,
-mať z nej závesné kreslo (podopretý chrbát, nohy boli buď v tureckom sede v nej alebo viseli dolu)

navyše:
- s pokrčenými nohami sa v nej dalo aj ležať (dosť široká na to, aby podoprela hlavu, chrbát i nohy)

V klasickom, hamakovom využití sa v nej leží výborne.

Jediné, čo by som mohla oproti Campingovi vytknúť je, že má iba jednu vrstvu a že vďaka tenkej látke sa pri sedení s nohami dolu viac zarezáva pod kolenami, no nie sú to žiadne výrazné nedostatky.

Keď to zhrniem - veľkosť v zabalenom stave, hmotnosť a spôsob upínania je v porovnaní s Campingom obrovskou devízou. A vďaka kombinovateľnosti s underblanketom mi druhá vrstva ani nechýba, lebo netreba riešiť karimatku a jej šmýkanie sa počas spánku.

Poslať Pon 16. Jún 2014 19:10:17

Lu_si, keby si to mala porovnať s DD Frontline? Je mi jasné, že sú to úplne odlišné hamaky, ale aspoň kúsok?

Bol problém zvyknúť si na jej pripevnenie cez whoopie slings?

Poslať Pon 16. Jún 2014 22:21:26

Miro, ohľadom whoopie slings - ako sa vraví, na dobré sa rýchlo zvyká :)

Priamo vo Frontlineovi som nespala, zažila som iba poobedný oddych. Môžem porovnať s TW 3 layer hornetom, čo je v podstate Frontline s ďalšou odopínacou jednovrstvovou hamakou. V TW-čku sa mi stalo, že som sa jedno ráno zobudila ležiac na pomedzí hamaky a moskytiéry (nepýtaj sa ako sa mi to podarilo, netuším :D )

Skrátka - vďaka tomu, že som bola väčšou časťou tela na hamake som ju na spoji hamaka-moskytiérea neroztrhla a vďaka prišitej moskytiére som nevypadla na zem. Neviem, ako by sa v takej situácií zachovala zvlášť hamaka a moskytiéra, no predpokladám, že by som sa asi skotúľala dolu, alebo minimálne zobudila na to, že mi niektorá končatina visí z hamaky.

Superlighty sú podľa mňa ideálne na cestovanie, keď chce človek čo najmenej vláčiť so sebou, resp. mať hamaku a nemusieť na letiskách riešiť dilemu, čo z oblečenia obetuje aby si hamaku zbalil a nepriplácal na batožine. Alebo keď chce len tak s malou kabelkou vybehnúť do Medickej a tam si čítať v sieti.

Frontline je pre ľudí, ktorí majú radi komfort veľkej hamaky a nevadí im niesť ťažší batoh - keď si človek ľahne medzi dve odzipsované vrstvy, má kráľovskú lóžu (akurát moskytiéra vtedy nechráni).
Pri spaní v noci je to však málo využiteľné, lebo na "kráľovskú lóžu" by sa asi nedal prichytiť unrderblanket a v tomto jednovrstvovom stave by sa pod chrbtom karimatka/alumatka šmýkala, teda nehriala.

Poslať Uto 17. Jún 2014 8:31:47

Späť na DD hammocks