Obsah fóra Spánok v hamake Všeobecná debata o hamakách Lahka a skladna hamaka

Lahka a skladna hamaka

Posla┼ą Str 26. Aug 2015 9:29:59

Pr├şspevky: 5
Ahojte. Chcem sa opytat, ci mate nejake tipy na co najlahsiu a najskladnejsiu hamaku, ale zasa dostatocne velku (urcite cez 2,5 na dlzku a 1,5 na sirku) a dostatocna nosnost (aspon 150kg, nech je to aj trosku predimenzovane).. Ake znacky mate odskusane, co by to mohli splnat?

Posla┼ą Str 26. Aug 2015 14:23:14

Pr├şspevky: 112

helou, jedna z najlahsich a podla mna aj najlepsich je superlight od DD Hammocks, ale neskusal som ju, pouzivam vlastnu moja ma 650g vratane kotvenia, DD uvadza ze superlightka ma 270g aj kotviaci system maju celkom sikovny, Sally ti urcite poradi.
Z hladiska dlzky je to standardne 2.7m, ak hladas nieco co je vylahcene, musis ocakavat vyssiu cenu.
Sietovky a ine lacne vtipy by som neriesil to ta od pouzivania hamak akurat tak odradi.

Posla┼ą ┼átv 27. Aug 2015 9:40:16

Pr├şspevky: 144

V┼íetko by bolo OK, akur├ít ┼że DD Superlight m├í nosnos┼ą len 100kg. Pozor na to.

Posla┼ą ┼átv 27. Aug 2015 16:12:27

to cislo ma brutalnu rezervu, rovnako ako 125kg limit pre ostatne je len strasiak pre uzivatelov co maju chut spravat sa k tomu ako prasce

Posla┼ą Pia 28. Aug 2015 9:18:45

Caute. Dik za tip, tie DD pozriem. Uprimne, hladam nejaku alternativu k Ticket To The Moon (http://www.xtrek.sk/kategoria/hojdacie- ... e-hammock/). A uplne idealne nieco, k comu sa da dokupit nejake taky "underquilt" ci ako to volaju, proste odopinatelne zateplenie zospodu.
A ten DD Superlight ma standardny rozmer tiez, alebo je aj mensi? Da sa normalne kupit aj na Slovensku?

Posla┼ą Pon 31. Aug 2015 8:02:07

helou, osobne tiez sa mi pacilo ticket to the moon, na prvy pohlad zaujimave bolo hned aj balenie, farebna latka tiez nevypadala zle, rovnako aj cena.
Akurat som vsak prisiel z ciech a tam ich mas v kazdej druhej predajni, takze som si ich mohol pozriet a vidim tam par problemov:

1. dvojfarbena latka je nadsita to znamena ze v miestach kde si clovek obcas opiera hlavu je nasity inofarebny pas a to formou trojnasobneho presitia cez zlozenie, co je vizualne pekna vec, len je to nezmysel z hladiska pouzivania, vyrobca sa takto snazi nahnat si sirku latky.
2. napriek tomu ze nadsitie je spravene trojitym stehom hrubou bielou nitou, obsitie konca hamaky je len jednym stehom tenkou nitou.
3. celkova kvalita sitia nie je vysoka
4. kotviaci system nie je podla mojho nazoru dobry ani lahky
5. pouzita latka nema ripstop, co vsak nemusi byt problem

Najdolezitejsie osobne skusenosti vsak nemam do hamaky som si sadnut nemohol,
ak by som vsak v hamake chcel raz aj spat alebo to bral vaznejsie urcite by som zvolil nieco ine,
tato hamaka bola vyslovene spravena na vizualny efekt a cenu, ak ju niekto pouziva a latka sa neroztahuje a drzi tvar tak ako ma bude fajn ak napise bude to urcite plus.

DD som odporucal lebo si to mozes lahko fyzicky pozriet ak sa dostanes do bratislavy,
kvalita bude urcite aj u americanov u jedneho z naj co sa vola Hennessy hammock alebo na mieru vyrabanych Dream hammock,
ak mas par eur navyse urcite by som zvazil tuto cestu.

ak mas na hamaku radovo 30-40 euro musis ratat ze to bude mat svoje chyby (alebo neriesit hmotnost a kupit si tazsiu kvalitnejsiu latku), mozno ta to odradi uplne, mozno si kupis potom nieco normalne. :)

PS "edit" underquilt na radovo 2,7m dlzku hamaky "standard" by mal sediet univerzalne od roznych vyrobcov ci uz DD alebo Snugpack (ak ho uz neprestali vyrabat) takze tam by si to mal mat kompatibilne ak nepojdes do nadrozmernej hamaky malo by ti to sediet nech kupis hocico

Posla┼ą Pon 31. Aug 2015 10:11:14

Ahoj Matus,
dik za dlhy post. Ticket To The Moon mam osobne odskusanu a som s nou spokojny. Nastastie nic z toho co si napisal ako minusy sa mi zatial nepotvrdilo, pohodlna je super a zatial sa mi nic nepokazilo/nepotrhalo, tak verim ze to tak vydrzi. System upinania nemam s cim porovnat, ale nepride mi to nijako extra zlozite ani narocne.
Ide skor o to, ze TTTM mi pride idealna na leto a na "oddychovanie".. latka je extremne tenka a prefuci, co je super prijemne ked je horko, no na prespatie ked je chladnejsie je to horsie. Spal som v nej aj v spacaku ale to bol celkom boj - ale tak ciastocne to moze byt o zvyku a grife :)
Preto pokukujem po niecom, co ma nejaky komfortnejsi system zateplenia ale zaroven je to co najlahsie na cestovanie. Podla toho co si ale ty pisal, tak cisto teoreticky ten spodny underquilt by so si mohol kupit a pouzit s TTTM hamokom aj od ineho vyrobcu a mohlo by to sediet? Aky je tam system pripnutia, alebo celkovo, ako to funguje?
este raz dik,
m.

Posla┼ą Pon 31. Aug 2015 13:11:45

ak nemas tu nadrozmernu tak system zateplenia bude urcite sediet, moja prva hamaka bola snugpak tiez som si myslel ze je super dokial som nevyskusal ine a nezistil ze snugpak pouzita (hoci kvalitna) latka nie je uplne stopercentne neroztiazna, taze hamaka ta vtahuje pomerne dost do vnutra ale samozrejme pouzit sa da a spal som v nej dost noci vonku bez problemov.
Mna osobne pohlad na "ticket" sklamal ale asi som mal zbytocne velke ocakavania - vzhladom na cenu ma ocakavanu kvalitu.

ja len ze si sa na zaciatku pytal ze chces nieco lahke, a pod tym pojmom rozumiem maximalnu efektivnost riesenia bez modnych vystrelkov a drahe vylahcene kotvenie latka atd. v tom je DD, hennessy, dream, eno ... urcite top .. pripadne niekto este doplni firmu ktora vyraba premyslenu superlight verziu hodnu extra ceny :)
Ticket vypada pekne, je to trosku modny vystrelok a urcite nie superlight, ale urcite by som ho rad vyskusal, ked bude latka pekne drzat urcite to bude velke plus.

Posla┼ą ┼átv 03. Sep 2015 19:18:25

Dik este raz Matus. Urcite popozeram nieco z toho co si pisal. A da sa niekde u nas (najlepsie v BA) aj pozriet nazivo?
Inac tym "lahky" som ja myslel hmotnostne lahky, ale to co ty pises je urcite tiez dolezite. S TTTM som v tomto smere max. spokojny, samotnu hamaku s lanami rozlozim doslova do par desat sekund. S moskytierou je to uz horsie, ale to bude asi chciet cvik :)

Posla┼ą Pia 04. Sep 2015 9:39:48

tak to sme natom rovnako :) ja tiez bojujem s moskytov tak dve tri minuty, hamaka je za par sekund ..
inak riesenie je nechat moskytu na hamake a zatiahnut to do sleeve - zatial som to ani ja nespravil ale stoji to za zvazenie ..."zvazenie" sleve vazi 60g takze by som to mal pri mojej uchylke sledovania hmotnosti prezit.

nechcem zniet zase uplne trapne ale aj tak to tu sally manazuje ak nato zrovna nekasle :) v jedho predajni v prirody (na hlavnej stranke fora je tusim baner) teda ak zrovna nema vsetko vypredane :P sa by sa mala dat pozriet vacsina veci z DD hammocks, ich zateplenie pouzivam a odporucam teraz ho maju tusim aj v tej peknej farbe co davaju na vrchny quilt

─Äal┼í├ş

Sp├Ą┼ą na V┼íeobecn├í debata o hamak├ích