Obsah f├│ra Sp├ínok v hamake V┼íeobecn├í debata o hamak├ích Pomoc s v├Żberom hamaky - hamak├írska porad┼ła

Pomoc s v├Żberom hamaky - hamak├írska porad┼ła

sally Obr├ízok u┼ż├şvate─ża
Administrátor

Pr├şspevky: 118

Pokia─ż si neviete rady s v├Żberom, m├íte ot├ízky na ktor├ę nenach├ídzate odpove─Ć, alebo sa len potrebujete utvrdi┼ą v tom, ─Źo ste si vybrali - sem s t├Żm camp
Mami, a┼ż vyrastiem, budem bushcrafter. Syn─Źek, oboje sa ned├í trapper

Pr├şspevky: 9
Ahojte! Uz dlhsiu dobu uvazujem nad kupou hojdacej siete. Aku by ste mi poradili pre pouzitie od jari do jesene? A este druha otazka: nie je tazke hamaku priviazat k stromu? Uzly mi moc nejdu, tak mam obavy blush Vdaka!

Administrátor

Ahoj! Zamyslel by som sa, ─Źi chce┼í aj moskyti├ęru a ak ├íno, ─Źi napevno alebo odn├şmate─żn├║. Taktie┼ż hr├í rolu, ─Źi ti z├íle┼ż├ş na nejakom tom grame alebo a┼ż tak nie. Ja som, tak ako asi v├Ą─Ź┼íina, za─Ź├şnal s DD Camping. Teraz m├ím TW 3layer hornet a v kr├ítkej dobe zrejme presedl├ím na DD Superlight.

Pr├şspevky: 43
Rumburak, ja nocujem v Tenth Wonder compact zip-in a nem├┤┼żem sa s┼ąa┼żova┼ą. Teraz si chcem k├║pi┼ą e┼íte moskyti├ęru (zva┼żujem ─Źi oby─Ź alebo superlight). Ke─Ć som si vyberal hamaku, tak u m┼ła zv├ş┼ąazila jej jednoduchos┼ą a mal├ę rozmery.

Pr├şspevky: 29
D├║fam, ┼że je t├íto t├ęma e┼íte aktu├ílna blush

Za seba by som si u┼ż teraz zvolila kombin├íciu oby─Źajnej dvojvrstvej hamaky a k tomu extern├║ moskyti├ęru. Je to ─żahk├ę, ke─Ć ti moskyti├ęru netreba, nech├í┼í ju doma...
Hamake zdar!

Pr├şspevky: 144

Osobne nosievam pre pripad nudze sietku na hlavu. Zapnes sa medzi dve vrstvy, hlavu vystrcis von aby ti nebolo teplo, a na hlavu si das sietku. Nie je to moc pohodlne, ale lepsie ako nechat sa komarmi kusat do nosa.

Administrátor

macmatej - ako si to myslel s t├Żm vystr─Źen├şm hlavy? ├Üplne von z hamaky? Na ─Źom bude potom le┼ża┼ą? :shock:

Pr├şspevky: 144

Das sa trochu na sikmo, aby ti zips hamaky prechadzal sikmo cez plece. Potom si to potiahnes este viac k sebe, aby si mal zips cez hrud. Pod hlavou zostava este miesto na lezanie. Je to take nudzove. Preto som si radsej zaobstaral velku moskytieru.

Pr├şspevky: 9
Zatial mi to vychadza na Camping vs. Superlight. No k tym bude treba dokupit casom moskytieru. Laka ma aj Frontline. Ako by ste tieto tri hamaky porovnali? V com su ich klady a zapory? Sorrac ak privela otazok blush

Administrátor

rumburak: Campinga vl├í─Źim po hor├ích u┼ż vy┼íe 6 rokov. Ak ho porovn├ím so Superlight, tak:
Porovnanie DD Camping a DD Superligt hammock

dve vrstvy VS jedna vrstva
bez pr├şpravy na underblanket VS predpr├şprava na underblanket (no na Campinga ho aj tak pripevn├ş┼í ├║plne v pohode)
hrub┼í├ş materi├íl VS tenk├Ż takmer ├║plne nepref├║kav├Ż materi├íl
zbalen├Ż cca 30 x 10 cm VS zbalen├Ż cca 10 x 15 cm
650 g bez ┼ín├║r VS 270 g vr├ítane kompletn├ęho kotviaceho syst├ęmu
nosn├ę ┼ín├║ry (viazanie) VS whoopie slings (len cvakne┼í karab├şnu a zatiahne┼í)
34 ÔéČ VS 67 ÔéČ (povinn├ę predajn├ę ceny)

Porovnanie s Frontline:
integrovan├í moskyti├ęra
vrecká vo vnútri
ve─żkos┼ą cca 1,5 x DD Camping

Za seba: vysk├║┼íal som u┼ż v┼íeli─Źo, Campinga som nahradil TW 3 layer hornetom a teraz onedlho prech├ídzam na DD Superlight. U tej m├ím najvy┼í┼íiu mieru customiz├ície a tie minimalistick├ę rozmery s├║ nie─Źo neskuto─Źn├ę. respekt

p.s. ani s jednou z t├Żchto troch nesprav├ş┼í chybu, len ka┼żd├í bude vyhovova┼ą in├ęmu pr├şstupu k hamak├ír─Źeniu: niekto sa r├íd hr├í a kombinuje (DD Superlight, DD Camping) a niekto si r├íd k├║pi jeden komplet a nemus├ş sa u┼ż o ni─Ź stara┼ą (DD Frontline).

─Äal┼í├ş

Sp├Ą┼ą na V┼íeobecn├í debata o hamak├ích