Obsah f├│ra Sp├ínok v hamake V┼íeobecn├í debata o hamak├ích Pomoc s v├Żberom hamaky - hamak├írska porad┼ła

Pomoc s v├Żberom hamaky - hamak├írska porad┼ła

Pr├şspevky: 46
SAW, vitaj medzi nami camp

Par├ídny dun─Źo! Fajn├Ż relax, tak├í pohoda ide z tej fotky.

Rozdiel medzi DD Frontline a Travel je presne ako vrav├ş┼í - Travel je nepremokav├í. Nezadus├ş┼í sa ani v jednej, no v Travel ti bude kondenzova┼ą vlhkos┼ą. Na druhej strane ┼ąa ochr├íni aj pred odrazenou vodou alebo ke─Ć ti napr┼í├ş pod bok celty.

Mne osobne viac vyhovuje, ke─Ć si v silnom da┼żdi d├ím celtu a┼ż po zem a je vymalovan├ę.

Hej, presne ako vrav├ş┼í, ke─Ć sp├ş┼í v spac├íku, tak stla─Ź├ş┼í izola─Źn├║ vrrstvu na chrbte. To sa deje pri span├ş v stane, na zemi, i v hamake. Preto pod seba d├ívame karimatky, alumatky, underblankety, deky, l├şstie a in├ę vymo┼żenosti. Izotermick├║ f├│liu ve─żmi neodpor├║─Źam, je tot├ílne paronepriepustn├í a ─Źo to sprav├ş s tvojim spac├íkom si isto vie┼í zr├íta┼ą. Lep┼íia je karimatka alebo alumatka, najviac pohodlia ti poskytne underblanket. Sp├Żtaj sa Sallyho, ten v ┼łom sp├íva aj bez spac├íku. sleep

Batoh: zavesi┼ą na strom, ak je v ┼łom chutn├ę jedlo, tak na ┼ín├║ru na kon├ír. Pokia─ż bude pr┼ía┼ą, tak na hamaku (v tomto je v├Żhoda, pokia─ż m├í┼í na hamake karab├şny) - ide├ílne k hlave. Drviv├í v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş m├í ┼ąa┼ż┼í├ş spodok tela a pri hamake napnutej ├║plne vodorovne sa cez noc trochu posunie smerom k noh├ím. Ke─Ć si d├í┼í o p├ír cm ni┼ż┼íie hlavu alebo si tam zaves├ş┼í batoh, tento element eliminuje┼í. No je to vec osobnej preferencie.

SAW

Pr├şspevky: 2
Miro224 ─Ćakujem za objasnenie a zrejme by som zobral verziu Frontline predsa len sa mi viac pozd├íva v├Żhoda vzdu┼ínej┼íieho materi├ílu lebo ur─Źite budem chcie┼ą celtu 3x3 a to by mi malo sta─Źi┼ą da┼ą ju a┼ż po zem aby zospodu nebola vlhkos┼ą od odrazenej vody.

E┼íte ma v┼íak napadlo ┼że ak nie je vhodn├í aluf├│lia (lebo by mi zrejme navlhol spac├ík) nie je na tom rovnako aj alumatka?
Ako to vlastne je ak alumatka je vhodná a alufólia nie?
Je potrebn├ę nejako alumatku oto─Źi┼ą aby fungovala spr├ívne?
(strieborná strana hore smerom k spacáku alebo naopak ak teda máme alumatku na ktorej je jednostranne daná fólia.)

─Äakujem

Pr├şspevky: 4
Lid├ę dob┼Ö├ş, v├şt├ím se na foru a jdu s pros├şkem o pomoc. Jsem hamak├í┼Ö zelen├í─Ź, vyb├şr├ím svou prvn├ş. Kter├ę bych m─Ťla do v├Żb─Ťru za┼Öadit?

-zat├şm nepl├ínuji v├Żlety s hamakou do zimn├şho podneb├ş
-v├Żbavu nakupuju podle kvality a hlavn─Ť v├íhy, cena jde trochu stranou, i kdy┼ż limity samoz┼Öejm─Ť existuj├ş
-r├ída bych p┼Öed ulehnut├şm vyu┼ż├şvala hamaku jako lavi─Źku na posezen├ş, nerada bych tedy, aby mi integrovan├í moskyti├ęra p┼Öek├í┼żela v relaxu
- nevlastn├şm ┼ż├ídn├Ż tarp, bude t┼Öeba br├ít v potaz i ochranu p┼Öed de┼ít─Ťm
-dnes mi přišla nová karimatka therm-a-rest z lite sol, ráda bych ji i do hamaky
- v├Ż┼íku m├ím 170 cm, r├ída sp├şm na boku a b┼Öi┼íe
- je tu velk├ę riziko, ┼że do hamaky se zamiluju a stane se z n├ş moje v┼íudyp┼Ö├ştomn├í l├íska, stan a ┼ż─Ć├ír├ík mohou b├Żt v ohro┼żen├ş

Koukala jsem t┼Öeba, ┼że tady kutilov├ę vyr├íb─Ťj├ş hotov├ę poklady, t┼Öeba moskyti├ęra od Infrastellaru vypad├í bo┼żsky a je leh─Ź├ş jak vzduch, ale j├í nemam ┼íic├ş stroj a asi ani pot┼Öebnou zru─Źnost.... Help?

Pr├şspevky: 144

Hamaka s moskytierou sa d├í oto─Źi┼ą a pou┼ż├şva┼ą stranou bez moskyti├ęry. Ja som za─Ź├şnal s DD Camping a igelitom z Baumaxu. ─îasom som vyk├║┼íal aj in├ę hamaky, ale st├íle sa vraciam k tej mojej prvej.

Jasn├ę jasn├ę, ale j├í kdy┼ż j├ş zav─Ťsim, dam do n├ş spac├ík, karimatku, p┼Öipravim na span├ş moskyti├ęru atd., tak budu je┼ít─Ť sed─Ťt na kraji jak na lavi─Źce a kecat s ostatn├şma. To u┼ż j├ş nem┼»┼żu oto─Źit. Proto zmi┼łuju i tu pohodlnost op┼Öen├ş p┼Öi moskyti├ę┼Öe v pln├Żm u┼ż├şv├ín├ş. Jde mi ─Źist─Ť o ten z├íklon na znak a nohy ven....

Pr├şspevky: 109
cau Ivca :)

podme na to z kratkej cesty ... odpustime si omyl pokusy a kup si hamaku a zvlast moskytieru tu:

https://hamak.sk/produkt/ultralight-hamak/

ak chces lahku celtu, tak jedine USA

ak ti nevadi vaha, tak najdes vyrobky od DD

Ahoj Infre! D├şky za odkaz, u┼ż na to mrkam, jen teda tu moskyti├ęru tam v┼»bec nevid├şm?

Pr├şspevky: 109
napis mu, nema na eshope, ale zabezpeci rychle usitie, urcite bude mat.

a daj mu do mailu heslo: oriesky :)

Pr├şspevky: 62
Moskytiera je zbyto─Źn├í o┼ítara. Sta─Ź├ş ├║─Źinn├Ż repelent.

Pr├şspevky: 112

helou bubi, moskytiera 274x130cm 180gramov, nie je az taka ostara, hlavne ked caka na dunaji na svoju rannu hodinku tisic hladnych komarov :))

slecna kupila asi priamo od americanov lebo chcela komplet vybavu ..ked ma clovek peniaze tak je to ideal ale su to palky samozrejme,

Predch├ídzaj├║ci─Äal┼í├ş

Sp├Ą┼ą na V┼íeobecn├í debata o hamak├ích