Obsah f├│ra Sp├ínok v hamake V┼íeobecn├í debata o hamak├ích Pomoc s v├Żberom hamaky - hamak├írska porad┼ła

Pomoc s v├Żberom hamaky - hamak├írska porad┼ła

Pr├şspevky: 29
Johny: u┼ż si si vybral t├║ moskyti├ęru? Moja kamo┼íka teraz rie┼íi podobn├║ dilemu - nevie si vybra┼ą moskyti├ęru. ─îo jej odpor├║─Źa┼í? Resp. ak├ę s├║ klady a z├ípory jednotliv├Żch modelov?
Hamake zdar!

Pr├şspevky: 43
Cez leto tu bolo d├íko m┼Ľtvo :D Asi bol ka┼żd├Ż vo─żakde zalezen├Ż v lese.

Hej, u┼ż som si moskyti├ęru vybral, u m┼ła to vyhrala DD superlight. Oproti be┼żnej je podstatne men┼íia a ─żah┼íia. Priestoru je v nej dostatok, proti kom├írom a in├Żm tvorom tesn├ş spo─żahlivo a nastupovanie do hamaky je cez ┼łu hra─Źka tlap Ten, kto ju vym├Ż┼í─żal, naozaj pou┼żil ┼íed├║ k├┤ru mozgov├║ :)

Pr├şspevky: 46
Uhorkov├í sez├│na? :D Teraz sa n├ím pomaly za─Ź├şna sez├│na bur─Źiaku [ok]

Pr├şspevky: 8
Cau Sally, potreboval by som od teba radu co sa tyka Hamaky. Chodime s chalanmi 2-3x do roka na vacsie airsoftove akcie (piatok-nedela) a bude so sebou tahame stany alebo v pripade pekneho pocasia len celtu, karimatku a spacak. Tento rok boli s nami aj chalani co si na zakladni zavesili medzi stromy hamaku, tak nas to celkom zaujalo. Vzhlaodm na to ze sa rata s pobytom a relativne hustom lese s velkym pohybom osob v okoli hamaky by asi bolo dobre aby bola robustnejsia, moskytiera by nemusela byt zla ale nie je to nutnost, nestretli sme sa zatial s dotieravym hmyzom na tych akciach. Moznost zateplit ju z dole by asi tiez bola celkom fajn (alumatka?) aby clovek mohol zobrat tensi spacak (nevylucuje sa spanok v plne oblecenom stave, len vyzuty). Co sa tyka celty, mala by byt co najvacsia aby sa pod nu dali schovat dalsie veci - batoh na 3 dni s jednom a komplet vystrojou (50-70L), nejake tie airsoftove zbrane, topanky atd. V pripade zleho pocasia (ako tomu bolo aj tuto jar) padne vhod moznost zaliezt pod celtu a tam odpocivat.

Tu aj u teba na webe je kvantum hamak a info k nim, ale clovek ktory predtym ziadnu neskusal (tu sietovanu hovadinu od miltecu neratam) si nevie dost dobre predstavit jednotlive vlastnosti a co mu bude vyhovovat. Vies dat tip na nejake modely ktore by mohli byt vhodne pre moje pouzitie? Chcel som to riesit uz skor s tym ze by som sa s niekym dohodol a vyskusal ju, len som nemal doteraz cas. O 2 tyzdne ficim smer USA takze to uz zasa nebudem mat cas :)

sally Obr├ízok u┼ż├şvate─ża
Administrátor

Pr├şspevky: 118

Helou Bic0 camp

Ja som si v sie┼ąovanej hamake nachladil kr├ş┼że s trval├Żmi n├ísledkami a zhodou okolnost├ş to bola pr├íve airsoft akcia (Water stop Modra) :D

Tak├í klasick├í hamaka, ktorej takmer niet ─Źo vytkn├║┼ą (s ─Źasom ale porastie chu┼ą), je DD Camping. Dve vrstvy, v pr├şpade potreby na to natiahne┼í extern├║ moskyti├ęru... DD hamaky s├║ robustn├ę viac ne┼ż dos┼ą. Moja m├í u┼ż vy┼íe 7 rokov a zatia─ż dr┼ż├ş.

Vy┼í┼í├ş level je DD Frontline, ktor├Ż u┼ż m├í pr├şpravu na vonkaj┼íie zateplenie (na┼íit├ę o─Źk├í) a integrovan├║ moskyti├ęru. Pokia─ż ju pr├íve nepotrebuje┼í, tak napne┼í hamaku moskyti├ęrou k zemi, aby sa nepo┼íkodila a hotovo. Mal som aj testovac├ş k├║sok, no vzal si ho Oneho a u┼ż je z neho sleep

─îo sa celty t├Żka, s klasikou 3x3 ni─Ź nepokaz├ş┼í. Niekomu (v┼íak, Mravec <janic> ) sa zd├í 3 metre na d─║┼żku m├ílo a preto volia DD Tarp M, ktor├í je dlh┼íia a u┼ż┼íia. Ak chce┼í pod to schova┼ą aj zbrane, batoh, plate carrier... tak by som za seba ┼íiel do 3x3 alebo dokonca do XL (4,5 x 3). No to je u┼ż z poh─żadu mo┼żn├ęho utajenia fakt ve─żk├í plocha na zakrytie haluzinou. [tnt]

H├ídam pomohlo, k─żudne sa p├Żtaj ;)
Mami, a┼ż vyrastiem, budem bushcrafter. Syn─Źek, oboje sa ned├í trapper

Pr├şspevky: 8
O utajenie nejde ... na jednej akcii su to cca 50 clenne tabory, na druhej akcii cca 1000 ludi - to v lese neschovas ani keby si co chcel :) V nejakej velkej zime ich neplanujem pouzivat, skor ide o to aby mi v nej stacil tensi spacak - izolacia zdola je v tomto pripade asi dolezitejsie ako vrch.

Administrátor

Do hamaky, ako sa tu do─Ź├şta┼í, sa zv├Ą─Ź┼ía pou┼ż├şva karimatka/alumatka/...pr├şpadn vonkaj┼íie zateplenie underblanket, ktor├ę ─Źiasto─Źne nahr├ídza aj spac├ík (v lete). Druhou mo┼żnos┼ąou je zateplen├í hamaka, TW camo insulated, do ktorej karimatku nepotrebuje┼í. No treba tam r├íta┼ą s vy┼í┼íou v├íhou a objemom (ke─Ć je zbalen├í, tak je z nej ide├ílny ploch├Ż vank├║┼í pod hlavu :D ). M├í aj moskyti├ęru.

Pr├şspevky: 43
Sally, t├í zateplen├í TW znie zauj├şmavo. Ako to funguje? Sk├║┼íal si ju?

Administrátor

Johny: hej, sk├║┼íal som ju. Je zateplen├í vo─żajak├Żm dut├Żm vl├íknom (typ a v├Żrobcu neviem), pocitovo je to pr├şjemn├ę a ani v chladnej┼íom po─Źas├ş som nemal potrebu karimatky (pri pou┼żit├ş spac├íku). Vonkaj┼íia vrstva hamaky je ┼íit├í vo─żnej┼íie, tak┼że pri za─żahnut├ş do hamaky sa izol├ícia stla─Ź├ş iba minim├ílne. Je to kompromis medzi objemom, hmotnos┼ąou a versatilitou (milujem to slovo :p ). Zbalen├í hamaka m├í rozmery men┼íieho vank├║┼ía (d├í sa tak vhodne pou┼żi┼ą), pr├şpadne sto─Źi┼ą do val─Źeka. Objemovo to vych├ídza na cca 2 x TW Hornet, resp. 2-3 x DD Frontline. V├íhovo to takto z hlavy neviem, no je na po─Źudovanie ─żahk├í. V lete, ke─Ć s├║ hor├║─Źavy (+30 ┬░C), je v tom ─Źloveku celkom teplo. No pri znesite─żnej┼íej teplote absencia nosenia karimatky celkom pote┼í├ş. No pokia─ż je niekto lovec gramov, pr├şpadne mu ide o objem, tak by som zalovil v in├Żch vod├ích.

SAW

Pr├şspevky: 2
Ahoj v┼íetk├Żm [hi]

Ja by som si chcel hamaku k├║pi┼ą o p├ír mesiacov ke─Ć bude jar a pou┼ż├şva┼ą ju po─Źas troch obdob├ş v roku (jar, leto, jese┼ł)
Zaujal ma tento sp├┤sob u┼ż v lete a tak som si zis┼ąoval a dokonca aj nejak├║ lacn├║ hamaku z lidla (ak sa to tak d├í nazva┼ą) k├║pil ┼że si to vysk├║┼íam na dovolenke no a pravdu povediac som nechcel nikoho in├ęho pusti┼ą do hamaky. :D
A po pr├şchode z dovolenky sa zap├í─Źila aj psovy :D
Pes a hamaka.jpg

P├í─Źi sa mi ┼że nesp├şm na zemi ale pekne kr├ísne nad chladnou a nerovnou zemou vo v├ínku a d├í sa do hamaky pekne posadi┼ą.

Pod─ża v┼íetk├ęho by to mala by┼ą hamaka DD Frontline ale zauj├şmav├í je aj DD Travel rozdiel je asi len v tom ┼że verzia Travel je nepremokav├í no m├ím pochybnosti o tom ─Źi je to vhodn├ę ak je nepremokav├í lebo sa ob├ívam ┼że ak by som spal zazipsovan├Ż dnu v hamake vytv├írala by sa mi tam vlhkos┼ą alebo by bol probl├ęm so vzduchom a d├Żchalo by sa dnu zle.
R├íd by som teda vedel ak├ę s├║ ich v├Żhody a nev├Żhody a hlavne ─Źi je ka┼żd├í z nich ur─Źen├í pre nejak├ę podmienky alebo prostredie...? (osobne sa mi p├í─Źi viacej Frontline)

Pl├ínujem si k├║pi┼ą aj celtu DD Tarp 3x3 a spac├ík no a prem├Ż┼í─żal som nad t├Żm Underquilt no ten by som nechcel so sebou ┼ąaha┼ą rad┼íej len ten spac├ík no a napadla ma tak├í vec ┼że Underquilt je vlastne preto aby zo spodnej strany bola dostato─Źn├í vrstva izol├ície lebo ke─Ć sp├şme v spac├íku na hamake vlastne si zten┼íujeme izola─Źn├║ vrstvu (ak sa m├Żlim pros├şm o opravu pr├şpadne doplnenie).

No a m┼ła napadlo ─Źo ak by som dal medzi vrstvi hamaky izotermick├║ f├│liu (ako t├í ktor├║ m├í ka┼żd├Ż v autolek├írni─Źke) a spal by som na hamake v spac├íku? Fungovalo by to nejako tak ┼że by to odr├í┼żalo teplo na m┼ła?

A posledn├í vec: ─îo s top├ínkami som sa u┼ż do─Ź├ştal v sekci├ş: ─îo rob├şte s top├ínkami?
no zauj├şma ma ─Źo s batohom? da┼ą ho do hamaky k noh├ím ? niekde ho zavesi┼ą na hamaku? Pod hlavu alebo nad hlavou? Alebo len niekde pod hamaku polo┼żi┼ą? (pou┼żijem ako pr├şstre┼íok celtu 3x3 to na 100% viem)

M├ím ist├ę obavy ┼że ak sa nejak├ęmu zvieratku zap├í─Źi m├┤j batoh alebo top├ínky nemusel by som ich u┼ż n├íjs┼ą ak by som ich nechal len tak polo┼żen├í niekde. :(
V stane som to mal pri sebe no s hamakou neviem e┼íte a preto sa chcem poradi┼ą.

─Äakujem.

Predch├ídzaj├║ci─Äal┼í├ş

Sp├Ą┼ą na V┼íeobecn├í debata o hamak├ích