Obsah fóra Spánok v hamake Všeobecná debata o hamakách Prečo hamaka

Prečo hamaka

Poslať Pon 03. Jún 2013 20:11:53
sally Obrázok užívateľa
Administrátor

Čo vás priviedlo k stromoviseniu? Vrátili by ste sa späť na zem?

Ja som hľadal spôsob ako sa komfortne vyspať kdekoľvek (kde sú stromy :mrgreen: ), niečo ľahšie než stan a s možnosťou využitia aj na chate, záhrade alebo pri mori. Na zem sa už vraciam len z donútenia (keď nie sú okolo stromy alebo nič iné, o čo sa dá môj Hornet priviazať).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá trapper

Poslať Sob 10. Máj 2014 20:00:17

Dostala som hamaku a potom to už tak nejak išlo samé... :)
Aby človek dobre videl, nestačí otvoriť oči. Predovšetkým treba otvoriť srdce! G. Rébuffat

Poslať Sob 10. Máj 2014 21:40:49

Keďže putujem väčšinou sólo, rozhodoval som sa medzi hamakou a jednomiestnym stanom. Skúsil som hamaku a odvtedy som sa už na zem nevrátil.

sleep

Poslať Ned 18. Máj 2014 13:09:13

Rád skúšam nové veci. Hamaka ma zaujala tým, že je menšia než stan a tu v okolí máme dosť šikmú a kamenistú zem. Tá pri hamake prestáva byť problémom. :). Naviac sa bojím hadov a zmijí tu máme viac ako dosť.

sleep sa mi osvedčila a som veľmi rád, že som objavil tento svet 'medzi nebom a zemou' i toto fórum!

Poslať Ned 18. Máj 2014 13:36:31

Večer si ležím v hamake a počujem nejaký šuchot. Pomyslel som si, že to je asi nejaká myš. Pozriem a ono had. Na margo Mirovno príspevku: inak užovky dobre lezú aj po stromoch. Raz som zažil situáciu, keď boli premnožené myši. Normálne mi behali po lanách hamaky, tak som sa musel húpať, aby som ich striasol. Raz mi myši prehrýzli lano na hamake, našťastie len tú časť, čo ležala na zemi. To lano som predtým asi pochytal s rukami omastenými od slaninky.
Obrázok

Poslať Ned 25. Máj 2014 22:09:24

5 z mojich 5tich krížových stavcov odporúča spanie v hamake sleep + vlhkosť a bordel na zemi

Poslať Štv 08. Dec 2016 10:34:11

Ako aktívny bežec som potreboval riešiť uvoľnenie preťažených nôh. Skúšal som všeličo... Raz som niekde v Metre impulzívne kúpil lacnú hamaku. Navŕtal som skoby do stien v paneláku a zaľahol som. Hneď som sa aj skydol. Potom ešte raz. Potom už nikdy. Prespal som celú noc, pekne bruchom hore, nohy takmer nad hlavou, pekne odkrvené. Začala sa láska na celý život. Odvtedy už som vystriedal niekoľko hamák, každá ma svoje výhody. Napr. mám hamaku na všedný deň (menej stabilná, spánok je ľahší) a sviatočnú hamaku na víkendy (veľmi hlboká, pohodlná, ráno sa ani nechce von). Trpím, keď musím spať na klasickej posteli. Aj na dovolenku si brávam zmontovateľný trubkový držiak, sice váži 15kg, ale aspoň spím v pohode.
Za hlavný prínos považujem, že ma hamaka prinúti spať rovno a na chrbte, takže sa lepšie dýcha a chrbtica je riadne uvoľnená, ďalej za veľké plus, že sú nohy vyššie ako srdce a pekne sa cez noc odkrvia. Treba myslieť na izoláciu a pod. ale sú riešiteľné drobnosti.
Hamaku používam asi 12 rokov, prevážne doma, v byte.

Poslať Štv 08. Dec 2016 17:18:34

Ahoj gondvana, tvoj prvý príspevok by bol vhodnejší do témy "predstavte sa", ale vitaj na fóre. Iba dúfam že sa nezaradíš medzi mlčiacu väčšinu, ako mnohí iní. Budeme radi ak občas prispeješ svojimi poznatkami a skúsenosťami s hamačením. :)

Poslať Uto 27. Dec 2016 17:37:16

Gondvana, vitaj :) Kde všade si už so stojanom bol? Brávaš ho aj do lietadla, či iba autom do blízkych krajín?
Aby človek dobre videl, nestačí otvoriť oči. Predovšetkým treba otvoriť srdce! G. Rébuffat

Späť na Všeobecná debata o hamakách